Materace przyjazne alergikom

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 345

Wybór materaca nie jest łatwym zadaniem. Pod uwagę trzeba wziąć jego rozmiar, grubość i rodzaj wypełnienia, a także odpowiednio dostosować twardość, by materac zapewniał optymalne podparcie dla kręgosłupa. Sprawa komplikuje się jednak jeszcze bardziej w przypadku osób skłonnych do alergii. Materac powinien bowiem wówczas dodatkowo chronić przed alergenami. Jakie materace są więc przyjazne alergikom? Sprawdźmy.

Hipoalergiczny pokrowiec

Najważniejszym parametrem materaca wybieranego przez alergika powinien być jego hipoalergiczny pokrowiec. Materiały, które wykorzystywane są do ich produkcji, nie zbierają kurzu oraz nie przyczyniają się do rozwoju roztoczy. Bardzo ważną cechą pokrowca przyjaznego alergikom jest także możliwość wygodnego zdejmowania go z materaca. Najlepsze modele zapinane są na zamek błyskawiczny. Dzięki temu będziesz mógł go regularnie prać, by zachować jeszcze większą higienę snu i zabezpieczyć się przed gromadzeniem w tkaninie alergenów.

Co więcej, zwróć uwagę, czy wszystkie materiały wykorzystane do produkcji całego materaca nie uczulają oraz są przewiewne. Właściwa cyrkulacja powietrza i odprowadzanie wilgoci zagwarantują Ci nie tylko wyjątkowy komfort snu oraz utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Przyczynią się również do niepowstawania uczulającej pleśni czy grzybów.

Lateksowa mata kokosowa i wyciąg z aloesu

Kolejnym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić uwagę, szukając materaca antyalergicznego, jest jego dodatkowa warstwa wykonana z lateksowej maty kokosowej. Materiał ten jest sam w sobie hipoalergiczny, a dodatkowo wykazuje właściwości antygrzybiczne i bakteriobójcze. Podobne działanie ma także ekstrakt z aloesu, którym często nasączane są pokrowce w celu zapewnienia im jeszcze lepszych właściwości przeciwalergicznych.

Poza odpowiednim materacem pamiętaj też o częstym odkurzaniu oraz wietrzeniu sypialni. Wszystko to sprawi, że zachowasz higienę snu na odpowiednio wysokim poziomie oraz zapewnisz sobie spokojnie przespane noce bez objawów alergii, takich jak katar, męczący kaszel czy szczypiące, zaczerwienione oczy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło