Materace piankowe

Materace piankowe nie bez powodu zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników. Komfort, jaki zapewniają, a także wygodne dopasowanie się do kształtu ciała gwarantują zdrowy, spokojny sen oraz optymalną regenerację. Zależnie od modelu materac piankowy do spania świetnie sprawdzi się dla starszych, jak i młodszych użytkowników, a także osób z różnymi urazami kręgosłupa, bólami szyi czy stawów. W naszej ofercie znajdziesz standardowe materace piankowe, na wymiar, a także materace rozkładane, które są łatwe w przenoszeniu i świetnie sprawdzają się np. jako alternatywa dla łóżka gościnnego.

Jak działa materac piankowy z pamięcią?

Materac piankowy z pamięcią wykonany jest zazwyczaj z dwóch rodzajów najwyższej jakości pianki: Visco oraz poliuretanowej. Dzięki temu jest bardzo sprężysty, a powierzchnia pokryta termoelastyczną warstwą pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do jego kształtu. Takie działanie zapewnia optymalne wsparcie wszystkich miejsc, zmniejszenie punktów nacisku oraz pobudzenie krążenia krwi.

Wybierając konkretny model, pamiętaj, by zwrócić uwagę na jego poziom twardości. Źle dobrany może powodować niewłaściwe podparcie ciała i wykrzywienie kręgosłupa. Chętnie pomożemy Ci znaleźć materac piankowy z pamięcią kształtu, który będzie dla Ciebie idealny, dlatego w razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami!

Atuty materaców piankowych

Materace piankowe do spania, które znajdziesz w naszej ofercie, wykonane są z najwyższej jakości tworzyw. Zaawansowane technologicznie pianki – poliuretanowa oraz termoelastyczna Visco, która reaguje na ciepło ciała – cechują się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak odkształcenia. Dzięki temu zachowują wszystkie swoje właściwości nawet po wielu latach użytkowania. Spośród pozostałych atutów materaców piankowych warto wymienić:

  • idealne dopasowanie do kształtu ciała,
  • dokładne wypełnienie naturalnych krzywizn kręgosłupa,
  • właściwości hipoalergiczne,
  • łatwą przepuszczalność powietrza,
  • niewielką wagę.

Co istotne, materace wykonane z wysokiej jakości pianki nie powodują nadmiernych punktów nacisku. Oznacza to, że umożliwiają prawidłowy przepływ krwi w całym ciele, więc sprawdzą się dla osób mających problemy z krążeniem.

Jak wybrać idealny materac piankowy do spania?

Wybór idealnego materaca do spania zależy od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest oczywiście jego twardość, która musi być dostosowana do wagi użytkownika. Im większa, tym twardsze powinno być podłoże do spania. W przeciwnym razie kręgosłup nie będzie układał się prawidłowo, co może powodować dolegliwości bólowe lub sztywność mięśni. Ponadto przy wyborze materaca piankowego weź pod uwagę:

  • rozmiar i grubość,
  • rodzaj pianki, jaką jest wypełniony,
  • rodzaj pokrowca (np. masujący lub pikowany włóknem klimatyzującym),
  • właściwości bakteriobójcze i antyalergiczne,
  • dodatkowe warstwy (np. mata kokosowa).

Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrany model spełni Twoje indywidualne potrzeby i zapewni najwyższy poziom komfortu. Co więcej, w naszym sklepie oferujemy również materace piankowe na wymiar! Jeśli więc potrzebujesz modelu o niestandardowych rozmiarach, napisz do nas wiadomość lub skontaktuj się telefonicznie, abyśmy mogli przedstawić Ci szczegóły oferty, nasze możliwości oraz czas realizacji zamówienia.

 

Aktywne filtry

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło