Co to znaczy, że materac jest kieszeniowy?

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 80

Szukając nowego materaca sypialnianego, masz do wyboru wiele rozmaitych modeli, które różnią się między sobą np. grubością i twardością. Parametry te powinny być dobierane zawsze zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Na ostateczną decyzję duży wpływ ma jednak również wypełnienie zastosowane w danym modelu. Jednymi z najbardziej popularnych są materace kieszeniowe. Sprawdźmy w artykule, czym się one cechują!

Czym są materace kieszeniowe?

Wypełnienie materaców kieszeniowych stworzone jest ze specjalnych, trwałych i solidnych sprężyn, z których każda umieszczona jest w osobnym woreczku (kieszonce). Jest to podstawowa cecha odróżniająca je od standardowych materaców sprężynowych, np. bonellowych. Dzięki takiej konstrukcji pracują one bowiem niezależnie od siebie, są bardziej sprężyste i uginają się wyłącznie w miejscach, w których oddziałuje na nie ciężar.

Zamknięcie sprężyn w osobnych materiałowych osłonkach wpływa również na znaczne ograniczenie hałasu. Materace kieszeniowe nie wydają praktycznie żadnych dźwięków podczas ich użytkowania. Warto wspomnieć, że wiele modeli z tej kategorii wyposażonych jest także w wierzchnią warstwę pianki poliuretanowej.

Zalety materaców kieszeniowych

Największą zaletą materaców kieszeniowych jest oczywiście wysoki poziom komfortu, jakie zapewniają podczas snu. Niezależnie pracujące sprężyny odpowiednio uginają się pod ciężarem ciała i dopasowują do jego naturalnych kształtów. Dzięki temu zapewniają idealne podparcie na całej długości kręgosłupa, nawet leżąc w pozycji na boku.

Ponadto nie powodują nadmiernego nacisku w newralgicznych punktach, co z kolei wpływa na zachowanie prawidłowego krążenia przez całą noc. Wszystko to ma znaczenie dla właściwej regeneracji całego ciała, która jest niezwykle istotna dla organizmu oraz wysypiania się, a co za tym idzie – dobrego, codziennego samopoczucia.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło