Materace sprężynowe kieszeniowe

Materace kieszeniowe to najnowsza generacja materaców sprężynowych, która zapewnia niezwykłą wygodę podczas spania. Są one wypełnione sprężynami, z których każda (w odróżnieniu od sprężyn bonellowych) zamknięta jest osobno w materiałowym woreczku – kieszonce. Taka budowa pozwala na indywidualną pracę sprężyn, niezależnie od siebie, dzięki czemu doskonale reagują one na ciężar w każdym miejscu.

Ich pozycja zmienia się wraz z ułożeniem ciała leżącej na materacu osoby, gwarantując wygodne podparcie i zdrowy sen. Jeśli chcesz zapewnić sobie jeszcze więcej komfortu, wybierz jeden z naszych materaców nawierzchniowych na łóżko, które zapamiętują kształt ciała.

Materace kieszeniowe na wymiar

W ofercie naszego sklepu posiadamy wiele podstawowych rozmiarów materacy sprężynowych kieszeniowych. Ich długość może wynosić od 160 cm do 200 cm, natomiast szerokość od 70 cm do aż 180 cm. Niemniej oferujemy Ci również materace kieszeniowe na wymiar, dzięki czemu z łatwością dopasujemy rozmiar wybranego modelu do Twoich indywidualnych potrzeb. Co więcej, spośród szerokiej gamy materacy sprężynowych łatwo wybierzesz taki, który będzie posiadał optymalną dla Ciebie ilość stref, wierzchniej pianki oraz różnych warstw.

Materace sprężynowe – budowa

Wkład w materacach sprężynowych składa się z najwyższej jakości sprężyn kieszeniowych typu multipocket, które gwarantują punktową elastyczność i ortopedyczne podparcie na całej długości kręgosłupa. To jednak nie wszystko! Sprężyny pokryte są dodatkowo warstwą nowoczesnej pianki poliuretanowej, która:

  • jest odporna na odkształcenia,
  • doskonale dopasuje się do naturalnego kształtu ciała,
  • utrzymuje kręgosłup w neutralnej pozycji.

Ponadto materace sprężynowe kieszeniowe mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak antybakteryjna mata kokosowa, która zwiększa ich trwałość i sztywność, warstwa o właściwościach masujących wykonana z pianki HyperElastic czy pokrowiec pikowany włóknem klimatyzującym.

Jak dopasować materac sprężynowy kieszeniowy?

Aby idealnie dopasować materac kieszeniowy do potrzeb użytkownika, przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wagę osoby, która będzie na nim spała. Im jest ona większa, tym twardszy materac powinieneś wybrać, aby zapewnił odpowiednie podparcie dla całego ciała. Tabela poziomów twardości wygląda następująco:

  • H1 – miękki – do 60 kg,
  • H2 – średniotwardy – od 60 kg do 80 kg,
  • H3 – twardy – od 80 kg do 100 kg,
  • H4 – bardzo twardy – od 100 kg.

W przypadku zakupu materaca dla dwóch osób pamiętaj, by brać pod uwagę wagę cięższej z nich. Co istotne, wiele modeli z naszej oferty cechują się dwiema, siedmioma lub nawet dziewięcioma strefami twardości, dzięki czemu powierzchnia materaca sprężynowego jest jeszcze lepiej dostosowana do wagi poszczególnych części ciała. Twardość to jednak niejedyny istotny parametr.

Ponadto zwróć uwagę na warstwy i materiały, z jakich wykonany jest dany model, jego wymiary oraz grubość, a także rodzaj pokrowca, w jaki został wyposażony. Dzięki temu będziesz miał pewność, że materac spełni Twoje potrzeby i zapewni wyjątkowy komfort podczas snu, a co za tym idzie – doskonałą regenerację oraz świetne samopoczucie.

 

Jest 90 produktów.

Pokazano 1-12 z 90 pozycji

Aktywne filtry

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło