Czym charakteryzują się materace hybrydowe?

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 117

Jeśli szukasz nowoczesnego rozwiązania do swojej sypialni, które zagwarantuje Ci najwyższy komfort snu i zdrowy wypoczynek, wypróbuj materace hybrydowe. Rodzaj ten łączy w sobie bowiem najlepsze cechy materaców z pianki termoelastycznej i wkładów sprężynowych kieszeniowych, dzięki czemu zapewnia doskonałą regenerację zarówno ciała, jak i umysłu w nocy. Czym zatem charakteryzują się materace hybrydowe? Odpowiadamy.

Wypełnienie ze sprężyn kieszeniowych

Jak wspomnieliśmy, materac hybrydowy łączy technologie termoelastycznych pianek poliuretanowych i nowoczesnych sprężyn. Jego bazą jest zatem wkład ze sprężynami kieszeniowymi najczęściej w systemie multipocket. Sprężyny tego typu umieszczane są w osobnych woreczkach – kieszonkach, dzięki czemu nie są ze sobą połączone i pracują niezależnie od siebie.

Takie działanie zapewnia komfortowe podparcie wyłącznie tych miejsc na materacu, na które oddziałuje nacisk. Ponadto punktowa elastyczność amortyzuje drgania, co jest szczególnie istotne, gdy na materacu śpią dwie osoby. Technologia sprężyn kieszeniowych zapewnia zdrowe, ortopedyczne wsparcie kręgosłupa i umożliwia właściwą regenerację całego ciała.

Wierzchnia warstwa pianki

Wierzchnia warstwa pianki w materacach hybrydowych sprawia, że doskonale dostosowują się one do kształtu sylwetki. Pianka termoelastyczna pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do naturalnych krzywizn kręgosłupa, wypełniając je i umożliwiając zdrowy, regenerujący sen w neutralnej pozycji. Takie rozwiązanie jest wskazane szczególnie dla osób, które cierpią z powodu dolegliwości bólowych pleców, a także sztywności mięśni czy karku.

Wysokiej jakości pianka poliuretanowa korzystnie wpływa również na redukcję punktów nacisku, a to z kolei pozwala zachować odpowiednie krążenie przez całą noc. Ponadto dzięki niej możesz regulować twardość materaca, aby dostosować go odpowiednio do swojej wagi i preferencji. Strefy twardości materaca umożliwiają dopasowanie jego twardości do konkretnych partii ciała.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło