Materace hybrydowe

Materace hybrydowe łączą w sobie najlepsze cechy modeli sprężynowych i piankowych. Stanowią bowiem połączenie tych dwóch technologii, co sprawia, że zapewniają najwyższy komfort snu. W ich wnętrzu znajdują się nowoczesne sprężyny kieszeniowe, które pracują niezależnie od siebie, sprawiając, że materac jest niezwykle sprężysty i elastyczny, a także ma optymalną twardość.

Wierzchnia warstwa wysokiej jakości pianki poliuretanowej natomiast sprawia, że materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i równomiernie podpiera wszystkie jego części. Ergonomiczna pozycja zapewni Ci fantastyczną regenerację, ukoi ból kręgosłupa, a także przyczyni się do zmniejszenia sztywności mięśni.

Dla kogo sprawdzi się materac hybrydowy?

Ze względu na swoje zdrowotne właściwości materace hybrydowe polecane są przede wszystkim osobom, które cierpią na wady postawy, urazy kręgosłupa czy choroby zwyrodnieniowe stawów. Optymalne wsparcie pleców i poprawne ułożenie ciała podczas snu jest wówczas szczególnie istotne. Ponadto materac hybrydowy, podobnie jak materac masujący, może okazać się świetnym wyborem dla osób w podeszłym wieku oraz sportowców, którzy powinni dbać o właściwą regenerację całego organizmu. Niemniej wygodny materac jest doskonałym wyborem dla każdego, komu zależy na zdrowym, spokojnym śnie.

Zalety materaców hybrydowych

Materace hybrydowe to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników, a także osób borykających się z dolegliwościami kręgosłupa, które szukają skutecznego wsparcia w walce z tym problemem. Jak wspomnieliśmy, modele z tej kategorii w innowacyjny sposób łączą walory wkładów sprężynowych i zaawansowanych technologicznie pianek poliuretanowych czy termoelastycznych.

Dzięki temu zapewniają ortopedyczne podparcie pleców w dodatku niezależnie od przyjętej pozycji. Dokładnie wypełniają i pozwalają zachować naturalne krzywizny kręgosłupa, co wpływa na odpowiednią regenerację wszystkich mięśni i stawów. Ponadto materace hybrydowe:

  • nie zakłócają prawidłowego obiegu krwi,
  • nie powodują nadmiernych punktów nacisku,
  • mają właściwości rehabilitacyjne,
  • świetnie podpierają całe ciało, nawet w przypadku osób o dużej wadze.

Ogromnym atutem materaców hybrydowych jest również ich wytrzymałość – cechują się wysoką odpornością na odkształcenia i inne uszkodzenia mechaniczne nawet po wielu latach użytkowania.

Aktywne filtry

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło