Ile sprężyn mają materace sprężynowe?

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 282

Kiedy zastanawiamy się nad zakupem nowego materaca, jedną z głównych kwestii, na które zwracamy uwagę, jest ilość sprężyn w jego wnętrzu. Materace sprężynowe od dawna cieszą się dużym uznaniem wśród osób poszukujących komfortowego i zdrowego wsparcia dla swojego kręgosłupa. Warto jednak przyjrzeć się bliżej temu aspektowi, aby móc dokonać świadomego wyboru. W artykule poruszamy więc zagadnienie dotyczące ilości sprężyn w materacach.

Rodzaje sprężyn w materacach sprężynowych

Materace sprężynowe możemy podzielić na dwie główne kategorie ze względu na rodzaj użytych sprężyn. Są to materace bonellowe i kieszeniowe. Modele bonellowe charakteryzują się stosunkowo prostą budową, są najtańsze, ale jednocześnie niezbyt trwałe. Ilość sprężyn w tego typu materacach może wynosić od 100 do 200 sztuk na powierzchnię jednoosobowego modelu.

Materace kieszeniowe to obecnie najpopularniejsza i najbardziej komfortowa opcja. Posiadają indywidualnie umieszczone sprężyny w tzw. kieszonkach, co sprawia, że pracują one niezależnie od siebie. Ilość sprężyn w materacach tego typu może wynosić od 200 do nawet 1000 sztuk na powierzchnię jednoosobowego modelu. Wyższa ilość sprężyn oznacza lepsze dopasowanie do ciała, większy komfort i trwałość produktu.

Materace sprężynowe multipocket to jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązanie bazujące na technologii kieszeniowej. Wyróżniają się jeszcze większą ilością sprężyn – nawet do 2000 sztuk na powierzchnię jednoosobowego materaca.

Wpływ ilości sprężyn na właściwości materaca

Zasadniczo można przyjąć, że im większa ilość sprężyn w materacu, tym lepsze jego właściwości użytkowe. Materace z większą liczbą sprężyn są zwykle bardziej elastyczne, a zarazem stabilne i wytrzymałe. Lepsze dopasowanie do kształtu ciała przekłada się na optymalne wsparcie kręgosłupa, co jest kluczowe dla zdrowego snu.

Jednak nie tylko ilość, ale także rodzaj sprężyn wpływa na jakość materaca. Materace kieszeniowe i multipocket z dużą liczbą sprężyn doskonale sprawdzą się dla osób o wrażliwym kręgosłupie, a także dla par o różnych wagach, gdyż odpowiednio rozkładają nacisk na powierzchni.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło