Jaki materac wybrać do łóżka dziecięcego?

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 354

Wybór odpowiedniego materaca jest równie ważny dla osoby dorosłej, jak i małego dziecka. Od niego zależy bowiem jakość snu, a także regeneracja całego ciała w nocy. Zarówno dla młodszych, jak i starszych istotne jest również właściwe ułożenie oraz podparcie kręgosłupa, aby nie znajdował się on przez długi czas w niekorzystnej pozycji. Jaki materac wybrać więc do łóżeczka dziecięcego? Na co warto zwrócić uwagę? Odpowiadamy w artykule!

Odpowiedni rozmiar i właściwości

Przede wszystkim ważne jest, by dopasować rozmiar materaca do łóżeczka dziecięcego. Nawet najwyższej jakości model nie sprawdzi się bowiem, jeśli będzie zbyt duży i nie zmieści się na stelaż lub za mały, przez co będzie przesuwał się pomiędzy ściankami łóżka. Nie bez znaczenia pozostaje także wysokość materaca. Nie może on zanadto wystawać poza krawędź łóżeczka ani być zbyt niski, by zapewnić dziecku pełen komfort. Ponadto powinien on być wykonany z bezpiecznych materiałów i cechować się istotnymi dla maluchów właściwościami, takimi jak:

  • działanie hipoalergiczne,
  • działanie antybakteryjne,
  • regulacja temperatury ciała.

Istotna jest również łatwość czyszczenia materaców dziecięcych, w czym z pewnością pomagają zdejmowane pokrowce.

Najlepsze wypełnienie

Właściwe wsparcie kręgosłupa podczas snu jest niezwykle ważne, szczególnie podczas rozwoju dziecka, aby nie nabawiło się ono wad postawy poprzez niezdrową pozycję w nocy. W związku z tym wybieraj modele wypełnione nowoczesną termoelastyczną pianką lub sprężynami kieszeniowymi. Pianka reaguje na ciepło i pod wpływem temperatury ciała dopasowuje się do jego kształtów, zapewniając doskonałe podparcie. Sprężyny kieszeniowe również idealnie wypełniają wszystkie naturalne krzywizny kręgosłupa, ponieważ działają niezależnie od siebie. Wpływa to też na właściwe rozłożenie ciężaru całego ciała i prawidłowe krążenie krwi.

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło