Kiedy warto zdecydować się na materac hybrydowy?

W sklepach dostępny jest niezwykle szeroki wybór materaców do spania, a znalezienie idealnego modelu wcale nie jest takie proste. Musi on być dostosowany do Twojej wagi i indywidualnych preferencji, a także zapewniać optymalne podparcie dla kręgosłupa. Najczęściej wybierane są modele piankowe lub sprężynowe. W ofercie producentów dostępne są jednak też materace hybrydowe. Sprawdźmy, kiedy warto się na nie zdecydować!

Czym cechuje się materac hybrydowy?

Materac hybrydowy to połączenie najlepszych cech materaca sprężynowego i piankowego. W jego konstrukcji wykorzystane są zarówno nowoczesne sprężyny kieszeniowe, jak i innowacyjna elastyczna pianka. Sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu gwarantują niezależną od siebie nawzajem pracę. Im lepsza jakość materaca, tym więcej sprężyn o mniejszej średnicy jest w nim umieszczonych.

Wierzchnia warstwa pianki natomiast najczęściej składa się z jej kilku rodzajów i może sięgać nawet 30 cm. Dzięki takiemu połączeniu warstw materac doskonale dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając idealne podparcie w każdym miejscu, a jednocześnie minimalizując punkty nacisku. Co istotne, materace hybrydowe mogą mieć wiele konfiguracji, a ponadto mogą być wyposażone w dodatkowe warstwy np. antybakteryjną.

Kiedy warto wybrać materac hybrydowy?

Materace hybrydowe stworzone są przede wszystkim dla użytkowników o bardzo wysokich wymaganiach, którym zależy na zachowaniu doskonałej jakości snu i komfortu w nocy. Ponadto polecane są osobom z problemami kręgosłupa, ponieważ zapewniają idealną amortyzację i asekurację dla pleców oraz szyi, układając je we właściwej pozycji. Świetnie sprawdzają się także dla osób o większej wadze. Cechują się bowiem stabilną konstrukcją i możliwością optymalnego dostosowania poziomu twardości.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
Loading...