Kiedy warto zdecydować się na materac hybrydowy?

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 244

W sklepach dostępny jest niezwykle szeroki wybór materaców do spania, a znalezienie idealnego modelu wcale nie jest takie proste. Musi on być dostosowany do Twojej wagi i indywidualnych preferencji, a także zapewniać optymalne podparcie dla kręgosłupa. Najczęściej wybierane są modele piankowe lub sprężynowe. W ofercie producentów dostępne są jednak też materace hybrydowe. Sprawdźmy, kiedy warto się na nie zdecydować!

Czym cechuje się materac hybrydowy?

Materac hybrydowy to połączenie najlepszych cech materaca sprężynowego i piankowego. W jego konstrukcji wykorzystane są zarówno nowoczesne sprężyny kieszeniowe, jak i innowacyjna elastyczna pianka. Sprężyny umieszczone są w osobnych kieszonkach, dzięki czemu gwarantują niezależną od siebie nawzajem pracę. Im lepsza jakość materaca, tym więcej sprężyn o mniejszej średnicy jest w nim umieszczonych.

Wierzchnia warstwa pianki natomiast najczęściej składa się z jej kilku rodzajów i może sięgać nawet 30 cm. Dzięki takiemu połączeniu warstw materac doskonale dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, zapewniając idealne podparcie w każdym miejscu, a jednocześnie minimalizując punkty nacisku. Co istotne, materace hybrydowe mogą mieć wiele konfiguracji, a ponadto mogą być wyposażone w dodatkowe warstwy np. antybakteryjną.

Kiedy warto wybrać materac hybrydowy?

Materace hybrydowe stworzone są przede wszystkim dla użytkowników o bardzo wysokich wymaganiach, którym zależy na zachowaniu doskonałej jakości snu i komfortu w nocy. Ponadto polecane są osobom z problemami kręgosłupa, ponieważ zapewniają idealną amortyzację i asekurację dla pleców oraz szyi, układając je we właściwej pozycji. Świetnie sprawdzają się także dla osób o większej wadze. Cechują się bowiem stabilną konstrukcją i możliwością optymalnego dostosowania poziomu twardości.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło