Materace polecane dla osób z problemami kręgosłupa

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 653

Choroby zwyrodnieniowe stawów lub dolegliwości bólowe kręgosłupa potrafią skutecznie uprzykrzać codzienne funkcjonowanie. Jeśli więc cierpisz z powodu uporczywego bólu pleców czy karku, a także sztywności mięśni, powinieneś zdecydować się na dobrej jakości materac, który pomoże Ci uwolnić się od tych przypadłości. W artykule odpowiadamy na pytanie, jakie materace są polecane dla osób z problemami kręgosłupa!

Materace kieszeniowe

Pierwszym rodzajem, który może okazać się doskonałym rozwiązaniem dla osób z problemami kręgosłupa, są materace sprężynowe kieszeniowe. Sprężyny tego typu umieszczone są w pojedynczych kieszonkach, dzięki czemu gwarantują doskonałe podparcie pleców i utrzymanie kręgosłupa w jego naturalnej pozycji przez całą noc. Takie działanie zapewnia odciążenie zmęczonych i obolałych pleców, a jednocześnie ortopedyczne wsparcie, dzięki któremu będziesz mógł się właściwie zregenerować.

Ponadto zdrowy sen i uwolnienie się od dolegliwości bólowych nie są możliwe bez dopasowania twardości materaca, która powinna być zgodna z wagą użytkownika. Zbyt miękki powoduje nienaturalne wyginanie się kręgosłupa w pałąk oraz powstawanie napięć mięśniowych. Zbyt twardy natomiast przyczynia się do nasilania punktów nacisku na ciele, co z kolei może skutkować słabszym krążeniem.

Materace z pianki termoelastycznej

Piankowe materace z pamięcią kształtu również mogą okazać się rewelacyjnym remedium w przypadku problemów z kręgosłupem. Wykonane z nowoczesnej pianki termoelastycznej pod wpływem temperatury ciała dopasowują się do jego kształtu. Tym sposobem materac wypełnia naturalne krzywizny pleców, zapewniając im podparcie i zmniejszając punkty nacisku.

Całe ciało przyjemnie otulane jest materacem, dzięki czemu może się w pełni zregenerować i odpocząć po dniu spędzonym w niewygodnej pozycji. Aby zapewnić sobie całkowicie zdrowy i wygodny sen, a także pozbawione bólu pleców poranki, wysokiej jakości materac warto uzupełnić o poduszkę ortopedyczną, która zapewni idealne podparcie dla karku i głowy.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło