Z czego wynika duża różnica w cenach materaców?

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 349

Ceny materaców mogą wahać się od stosunkowo niskich (kilkaset złotych) do wyjątkowo wysokich kwot – w granicach nawet kilku tysięcy złotych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, co za tym idzie i z chęci zapłacenia mniej wybiera jak najtańsze modele. Zdrowy sen natomiast jest bardzo ważny dla każdego z nas, dlatego nie powinno się na nim zbytnio oszczędzać. Z czego więc wynika tak duża różnica w cenach materaców? Sprawdźmy!

Jakość materaca

Choć nie zawsze jest to regułą, w przypadku materaców cena często idzie w parze z ich jakością. Jeśli więc zdecydujesz się na najtańszy model, możesz spodziewać się jego krótszej żywotności, a także nie dość dobrego podparcia pleców. Chcąc zadbać o swój komfort w nocy, a także odpowiednią regenerację całego ciała podczas snu, powinieneś patrzeć nie tylko na cenę materaca. Wybierając nieco droższy model, możesz w dużej mierze zwiększyć swoją wygodę i sprawić, że każdego ranka będziesz budził się znacznie bardziej wyspany.

Rodzaj wypełnienia i grubość

Na cenę, a zarazem jakość materaca ogromny wpływ ma jego wypełnienie. W przypadku materaców sypialnianych sprężynowych nowoczesne sprężyny kieszeniowe kosztują więcej niż nieco bardziej przestarzałe technologie (np. sprężyny bonellowe). Spore znaczenie może mieć też ilość sprężyn – im więcej, tym materac będzie wygodniejszy, a jednocześnie droższy.

Sytuacja wygląda podobnie w kontekście modeli piankowych. Materace z nowoczesnych, termoelastycznych tworzyw, które idealnie dopasowują się do krzywizn ciała i wypełniają je, zapewniając optymalne podparcie, będą droższe niż pianki, które takich cech nie posiadają.

Dodatkowe właściwości

Dla wartości materaca znaczenie mają też jego dodatkowe właściwości, które jeszcze bardziej podnoszą komfort snu. Spośród nich warto wymienić:

  • właściwości antybakteryjne i hipoalergiczne,
  • zdejmowany pokrowiec, który umożliwia łatwe czyszczenie go,
  • przewiewność materaca,
  • właściwości masujące.

Wybierając materac z takimi dodatkami, z pewnością zapłacisz za niego znacznie więcej. Jest to jednak inwestycja w Twoje zdrowie oraz komfortowy sen, który jest bardzo ważny dla każdego człowieka, niezależnie od jego wieku, płci czy poziomu sprawności.

 

 

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło