Z jakich warstw składa się materac piankowy?

Dodano: comment Komentarz: 0 favorite Trafienie: 260

Kupując materac, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego budowę, a także materiały, z których został wykonany. Nowoczesne modele piankowe cieszą się coraz większą popularnością ze względu na komfort użytkowania, jaki zapewniają, swoją trwałość oraz zdrowotne właściwości dla kręgosłupa. W poniższym artykule przyjrzymy się więc, z jakich warstw składają się materace piankowe, aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniego modelu.

Pianka wysokoelastyczna i poliuretanowa

Pierwsza warstwa materaca piankowego, z którą mamy bezpośredni kontakt podczas snu, najczęściej wykonana jest z pianki wysokoelastycznej (HR), która charakteryzuje się dużą sprężystością i elastycznością. Pianka ta dostosowuje się do kształtu ciała, dzięki czemu zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa i mięśni. Dodatkowo, pianka wysokoelastyczna jest również przewiewna i odporna na odkształcenia.

Kolejną warstwą materaca piankowego jest warstwa nośna, której zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla całej konstrukcji. Najczęściej stosowanym materiałem w tej roli jest pianka poliuretanowa o różnej gęstości. Ta warstwa odpowiada za twardość materaca.

Pianka termoelastyczna – z pamięcią kształtu

W niektórych modelach materacy piankowych można spotkać się z dodatkową warstwą termoelastyczną, która wykonana jest z tzw. pianki z pamięcią kształtu (Visco). Pianka ta reaguje na ciepło ciała i dostosowuje swoją strukturę do jego kształtu, co pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie do kręgosłupa i mięśni. Warstwa termoelastyczna sprawia, że materac staje się jeszcze bardziej komfortowy i ergonomiczny, a także wspomaga regenerację organizmu podczas snu.

Warstwa przeciwalergiczna

W przypadku osób cierpiących na alergie lub astmę warto zwrócić uwagę na materace piankowe wyposażone w warstwę przeciwalergiczną. Najczęściej stosowanymi materiałami w tej roli są włókna kokosowe oraz lateks. Włókna kokosowe są naturalnym surowcem, który posiada właściwości antyalergiczne, antygrzybiczne i antybakteryjne. Lateks natomiast, oprócz swoich właściwości zdrowotnych, dodatkowo zwiększa elastyczność materaca oraz jego trwałość.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło