Materace przeciwodleżynowe

Osoby, które są w podeszłym wieku, schorowane, cierpią na poważny uraz lub z innego powodu są długotrwale unieruchomione w łóżku, powinny zaopatrzyć się w specjalny materac przeciwodleżynowy. Zapewni on działanie profilaktyczne przeciwko pojawianiu się bolesnych odleżyn i ran powstających w punktach wzmożonego nacisku na tkanki.

Miejsca te przez brak możliwości samodzielnej zmiany pozycji są znacznie słabiej ukrwione i niedotlenione, przez co rośnie ryzyko wystąpienia odleżyn. Przebywanie bez ruchu w pozycji leżącej może doprowadzić do powstania ognisk martwicy już w trakcie kilku dni.

Czym cechują się materace przeciwodleżynowe?

Materace przeciwodleżynowe przede wszystkim powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Modele z naszej oferty tworzymy z odpowiednio profilowanej pianki poliuretanowej, która pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do jego kształtu. Dzięki temu ciężar rozkładany jest równomiernie oraz zmniejszane są punkty nacisku, przez co nie dochodzi do ograniczenia krążenia w najbardziej narażonych na to miejscach. Pianka termoelastyczna wykorzystywana jest również do tworzenia m.in. materacy antyalergicznych. Ponadto zapewnia właściwe odprowadzanie ciepła i cyrkulację powietrza, co również w dużej mierze wpływa na komfort podczas długotrwałego leżenia.

Dla kogo wskazane są materace przeciwodleżynowe?

Ograniczona martwica tkanek, czyli odleżyny, to rany powstałe w wyniku zaburzenia ukrwienia. Zmiany skórne w postaci rumieni i obrzęków, a następnie łuszczących się, siniejących plam oraz pęcherzy, pojawiają się w miejscach na ciele, na które wywierany jest przez długi czas nacisk. Im dłużej pozostaje się w jednej pozycji, tym rozleglejsze i głębsze mogą być powstałe rany. Aby temu przeciwdziałać, należy wyposażyć się w materace przeciwodleżynowe, które są szczególnie polecane osobom:

  • sparaliżowanym,
  • cierpiącym z powodu urazów kręgosłupa,
  • w podeszłym wieku,
  • przewlekle chorym.

To jednak nie wszystko! Jest to też świetne rozwiązanie dla osób, które mogą się samodzielnie poruszać, lecz są wrażliwe na nadmierny ucisk tkanek lub nie zmieniają pozycji podczas snu, przez co cierpią na dolegliwości bólowe w różnych częściach ciała kolejnego dnia. Korzystanie z masujących materaców przeciwodleżynowych wskazane jest również w celu zniwelowania przewlekłego bólu pleców wynikającego z dużej ilości czasu spędzanego w pozycji leżącej.

Jak działają materace przeciwodleżynowe?

Konstrukcja materaców przeciwodleżynowych stworzona jest w taki sposób, by nie wywierała nadmiernych punktów nacisku na ciele. Dzięki temu w nawet najbardziej narażonych na ucisk miejscach zachowane jest prawidłowe krążenie i nie dochodzi do rozwoju martwicy. Innowacyjna pianka HyperElastic, z której wykonane są nasze materace:

  • ma właściwości masujące,
  • działa relaksująco,
  • dotlenia i uelastycznia mięśnie,
  • niweluje napięcia mięśniowe.

Takie działanie w ogromnej mierze wpływa na komfort osób, które nie są w stanie samodzielnie zmieniać ułożenia ciała ani wstawać z łóżka, a także wspomaga pracę ich opiekunów. Materace przeciwodleżynowe niwelują ból wynikający z długotrwałego przebywania w jednej pozycji i umożliwiają wygodny, głęboki sen. Ponadto pozwalają utrzymać optymalną temperaturę ciała, są przewiewne, hipoalergiczne i łatwe do zachowania w czystości.

Aktywne filtry

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło