Materace przeciwodleżynowe

Osoby, które są w podeszłym wieku, schorowane, cierpią na poważny uraz lub z innego powodu są długotrwale unieruchomione w łóżku, powinny zaopatrzyć się w specjalny materac przeciwodleżynowy. Zapewni on działanie profilaktyczne przeciwko pojawianiu się bolesnych odleżyn i ran powstających w punktach wzmożonego nacisku na tkanki.

Miejsca te przez brak możliwości samodzielnej zmiany pozycji są znacznie słabiej ukrwione i niedotlenione, przez co rośnie ryzyko wystąpienia odleżyn. Przebywanie bez ruchu w pozycji leżącej może doprowadzić do powstania ognisk martwicy już w trakcie kilku dni.

Czym cechują się materace przeciwodleżynowe?

Materace przeciwodleżynowe przede wszystkim powinny być wykonane z najwyższej jakości materiałów. Modele z naszej oferty tworzymy z odpowiednio profilowanej pianki poliuretanowej, która pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do jego kształtu. Dzięki temu ciężar rozkładany jest równomiernie oraz zmniejszane są punkty nacisku, przez co nie dochodzi do ograniczenia krążenia w najbardziej narażonych na to miejscach. Pianka termoelastyczna wykorzystywana jest również do tworzenia m.in. materacy antyalergicznych. Ponadto zapewnia właściwe odprowadzanie ciepła i cyrkulację powietrza, co również w dużej mierze wpływa na komfort podczas długotrwałego leżenia.

Jest 139 produktów.

Pokazano 1-12 z 139 pozycji

Aktywne filtry

Rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło